>
דף הבית / אקולוגיה וסביבה / תתחילו להתפשט: יום הגינון בעירום הבינלאומי יערך בשבת הקרובה
יום הגינון בעירום הבינלאומי
Sources: Hulme Community Garden Centre / Twitter @MENnewsdesk

תתחילו להתפשט: יום הגינון בעירום הבינלאומי יערך בשבת הקרובה

מנורות גידול לד

יום הגינון בעירום הבינלאומי הוא אירוע שנתי שנערך בכל שבת ראשונה של חודש מאי על ידי גננים, מקצועיים וחובבנים כאחד, כאשר השנה יערך היום ב6.5.17. לפי רשת NBC, יום הגינון בעירום הפך למסורת שנתית של ממש שכוללת בתוכה ניקוש עשבים, שתילת פרחים וגיזום כשסוף כל סוף גם גופם של העוסקים במלאכה זוכה שהשמש תנוח על אזורים מוצנעים שמבלים את רוב זמנם בחושך.

יום הגינון בעירום הבינלאומי (Worlds Naked Gardening Day) או בקיצור ה-WNGD, אורגן ביוזמתו של מארק סטוריי, יועץ ועורך במגזין ‘עירום וטבעי‘ בשיתוף עם מומחה הפרמאקלצ’ר יעקב גבריאל, כפרוייקט ‘חופש גופני משותף’. אך בעוד שה-WNGD מקושר לתנועת הנודיסטים שמקדמים השלמה וקבלה של הגוף האנושי, דווקא יום הגינון בעירום נועד להצחיק, להקליל את האוירה ובכל מקרה לא להקשר בשום אופן לפוליטיקה, אומרים מייסדיו.

בחדשות ה’New York Daily’ ציין מארק כי ה-WNGD אינו משוייך או בבעלות שום ארגון “אין שום ארגון שיום הגינון בעירום נמצא בבעלותו” הוא אומר, “וזו אינה התאגדות של גננים עירומים מסיאטל שמתפשטים ומוציאים עשבים שוטים ביחד, זו פעילות סימולטנית שמתרחשת ברחבי כל העולם”.

בעוד התופעה מופצת בכל העולם במהירות רבה, רק השקעה נמוכה נעשתה על ידי היזמים כדי לגרום לזה לקרות. למעשה, הם לא השקיעו אפילו דולר אחד, אלא פשוט הקימו אתר אינטרנט בתחילת הפעילות, איחסנו אותו בשרת של חבר ונתנו לו לעשות את שלו באופן אורגני וטבעי.

יום הגינון בעירום באירלנד 2016

למה לציין יום גינון בעירום?

יום הגינון בעירום, לפי מארק, נועד לגרום לנו להרגיש בנוח בעור של עצמנו באופן א-מיני, לעודד אותנו לצאת החוצה ולשטוף את החלקים המוצנעים בגופנו תחת אורה של השמש ולהנות מליטופה של הרוח, תוך כדי עיסוק באחד מהתחביבים הטיפוליים ביותר בעולם – הגינון.  אם תבחרו לחבור אל האירוע הבינלאומי ולציינו אצלכם בגינה, אתם צפויים להנות מיום שמשי של 24 מעלות עם רוח קלילה של 19 קמ”ש.

אם גם אתם מבקשים לציין את יום הגינון בעירום הבינלאומי, פנו לכם את השבת, הכינו את כלי העבודה, הצמחים והזרעים להם תזדקקו ותוודאו שאף אחד שלא יכול להכיל את גופכם העירום לא יפריע את שלוותכם בעודכם מעניקים לעצמכם יום מיוחד של פינוק אמיתי לגוף ולנשמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומלץ עבורכם

איך להמנע מירקות מרוססים

לוקחים אחריות: 9 דרכים להימנע מצריכת חומרי הדברה מסוכנים בירקות ופירות

שאריות חומרי ההדברה על הפירות והירקות בישראל הם הגבוהים ביותר מבין מדינות הOECD ועל אף הוכחות חד משמעיות לקשר בינם לבין סרטן, אוטיזם, פרקינסון ועוד מחלות קשות שהחלו לפרוח במאה ה-21, אין זה נראה שמשרד החקלאות פועל במהירות וברצינות מספקת על מנת להגן על תושבי ישראל מהסכנות הכרוכות בכך. מה הירקות המרוססים ביותר? מה הסיכונים? ו-9 עצות שיסייעו לכם לצמצם את הסיכון למינימום. המשך קריאה לוקחים אחריות: 9 דרכים להימנע מצריכת חומרי הדברה מסוכנים בירקות ופירות

CLOSE
CLOSE

Send this to friend