>
דף הבית / סרטונים / וידאו: 21 הימים הראשונים בחייהן של דבורים ב-60 שניות עוצרות נשימה

וידאו: 21 הימים הראשונים בחייהן של דבורים ב-60 שניות עוצרות נשימה

מנורות גידול לד

21 הימים הראשונים בחיי הדבורים נתפסו בעדשת המצלמה בוידאו עוצר נשימה על ידי הצלם אנאנד וארמה.

הדבורים אחראיות על שליש מהאבקת יבול המזון בעולם ובשנים האחרונות הן נתקלות באיומים ממשיים להמשך קיומן. חוקרים מצאו שב-8 השנים האחרונות מתו כ-30% מאוכלוסיית הדבורים העולמית. הסיבות למותן מגוונות – החל משינויי אקלים, חומרי הדברה, קרינה מפלאפונים סלולאריים, קרדיות שונות, פתוגנים לא מוכרים ואף מאכילת מזון מהונדס גנטית.

קרדית Varroa היא טפיל מיקרוסקופי שהגיע מאסיה אשר בשלבים המוקדמים להיווצרותה של הדבורה מוצצת לה את הדם ובכך גם מחלישה את המערכת החיסונית שלה ואת אורך חייה. הצלם אנאנד וארמה הועסק על ידי נשיונל ג’אוגרפיק על מנת לתעד את התהליך וניתן להבחין בקרדיות ההרסניות בוידאו.

כיום מדענים עובדים על הינדוס דבורים אשר יהיו חסינות לקרדיט Varroa אך להצלחתם הראשונית היו כמה מגרעות משמעותיות – הדבורים העמידות היו תוקפניות יותר ואיבדו את יכולתן לאחסן דבש.

בסרטון הזה וארמה מסביר בהרצאת טד על הנסיבות תחתן צולם הסרטון, על תהליך היווצרותן של הדבורים והכיוון הכללי אליו המדע הולך בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומלץ עבורכם

קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם

הפטריות הן אולי אחד האורגניזמים המרתקים ביותר שקיימים סביבנו. הן אינן מוגדרות כצמחים משום שאינן ניזונות על ידי פוטוסינתזה ואינן נחשבות לבעלי חיים משום שאינן ניזונות באופן פנימי; יש להן ממלכה משלהן, ממלכת הפטריות. המשך קריאה קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם

CLOSE
CLOSE

Send this to friend