>
דף הבית / אקולוגיה וסביבה / קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם

קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם

מנורות גידול לד

הפטריות הן אולי אחד האורגניזמים המרתקים ביותר שקיימים סביבנו. הן אינן מוגדרות כצמחים משום שאינן ניזונות על ידי פוטוסינתזה ואינן נחשבות לבעלי חיים משום שאינן ניזונות באופן פנימי; יש להן ממלכה משלהן, ממלכת הפטריות.

חלקן אכילות ואהובות על ידי בני אדם, חלקן רעילות ומסוכנות לו, חלקן יגרמו לו להזיות ולתחושות של אופוריה וחלקן משמשות להכנת תרופותיו. אך גם בלי קשר לאדם נוכל למצוא כמה תכונות מרתקות בממלכת הפטריות, כמו לדוגמא פטריית Panellus stupticus שזוהרת בחושך, או הפטריה הטפילית שמכונה ‘פטריית הזומבים’ אשר הופכת את הנמלה שאוכלת את נבגיה למעין זומבי למס’ ימים עד שצומחת מראשה.

קרדיט: ויקימדיה
קרדיט: ויקימדיה

מעבר לעולמן המרתק שחלקו עדיין נשגב מבינתנו ,תהליך הצמיחה של הפטריות מהיר מאוד וצורתן הפטרייתית מגיעה בשלל צבעים ומרקמים ולרוב אנו לא זוכים להנות מהמראה המדהים הזה. אך הודות לסרט דוקומנטרי של הBBC ‘הקסם של הפטריות’ שחקר וצילם את הפטריות בסביבתן הטבעית, זכינו לכמה הצצות מרהיבות לתוך עולמן.

8-1143527

קרדיט תמונות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומלץ עבורכם

דוקומנטריה לאונרדו דה קפריו

לפני המבול: הדוקומנטריה של לאונרדו דיקפריו שתפרק ותלד אתכם מחדש. צפיה חובה!

שיתופים למרות שהסרט דווקא נגמר עם מנה טובה של אופטימיות והשראה, כשהמוזיקה התנגנה לא יכולתי… המשך קריאה קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם המשך קריאה קסם: 8 צילומים מרהיבים של פטריות גדלות בהילוך מהיר שידהימו אתכם

CLOSE
CLOSE

Send this to friend