עשו זאת בעצמכם | 5 רעיונות מגניבים לגידול אנכי וחסכוני במקום

21570
הקמת גינה 5 מדריכים להקמת גינת ירק

גינה ירוקה עם שטח מספק לשתילה ירקות ופרחים היא לא עניין נפוץ מדי. יחסית מעטים מאיתנו חיים בבתי קרקע עם גינות רחבות ורבים מאוכלסים בבניינים גבוהים אשר לא מאפשרים להם לגדל צמחים מלבד כמה עציצים.
על מנת להתגבר על אתגר המקום ריכזנו עבורכם חמישה פרוייקטים אנכיים פשוטים אשר מצריכים מינימום מקום ויאפשרו לכם לשים את כובע החקלאי העירוני ולהנות מקצת ירוק בעיניים.

גינה ורטיקלית במתלה נעליים

גינה ורטיקלית לגידול צמחים במתלה נעליים

המתלה הזה מושלם לשתילת מיני תבלינים, חסות ופרחים. אפשר לשים בכל כיס נעל סוג צמח אחר ולהנות מקיר ירוק ומלא בריאות.

בפרוייקט הפשוט הזה עליכם למצוא מקום עם חשיפה טובה לשמש שתוכלו לתלות עליו את סט הכיסים. בחלקו העליון של הסט יהיה עליכם לחבר ווים שיחוברו למוט אשר יקנה לסט ולצמחים את היציבות הנדרשת עבורם. את המוט יהיה עליכם להניח על ווים שתחברו לקיר בדיוק כמו בתמונה הבאה.

גינה במתקן נעליים

לפני שתתחילו למלא את הכיסים באדמה שפכו בתוכם מים וודאו שהם מתנקזים מטה דרך הבד, במידה ואין ניקוז במתלה שלכם נקבו מספר חורים קטנים בכל אחד מהכיסים.
לאחר שביצעתם את בדיקת הניקוז מלאו את הכיסים באדמת שתילה איכותית ושיתלו בהם את הצמחים שבחרתם.
בהצלחה!
להוראות מלאות לביצוע הפרוייקט לחצו כאן

 גינת מגדל אנכית בצינור ביוב

גינת מגדל עשה זאת בעצמך צינור PVC ביוב לגידול אנכי

לקוראינו הותיקים צורת האדנית תהיה מוכרת מגינת המגדל ההידרופוני שלנו, אך הפעם מדובר בפתרון הרבה פחות מורכב ולמען האמת, לא פחות מקסים!

עיקרה של גינת המגדל הזו הוא צינור PVC בעל פתחים אשר מהווים תושבות לצמחים. ניתן לבחור בצינור PVC במגוון גדלים ומה שישתנה יהיה כמות האדמה שניתן להכיל בפנים וכמות הפתחים לצמחים.

גינת מגדל עם אדמה עשה זאת בעצמך מגדל תותים

ניתן להניח את הגינה על האדמה כאשר בתחתית הצינור מחובר פקק ביוב רגיל מתאים בעל חורי ניקוז או לקבע אותה בתוך עציץ גדול מלא צמחים שאליו יתנקזו מי ההשקייה.

להוראות מלאות לביצוע הפרוייקט לחצו כאן

מתעלות ניקוז לגינות פוריות

גידול צמחים בתעלות ניקוז גינה אורבנית אנכית חקלאי מודרני

את הרעיון הזה מצאנו במקרה בסרטון YouTube נחמד שמסביר, שלב אחר שלב, איך להפוך תעלות ניקוז ישנות (או חדשות) לגינה אנכית מהממת. את תעלות הניקוז אפשר להבריג לקירות וחומות או לתלות על פרגולה או מתקן יציב כלשהו העומד לרשותכם.

רעיון פשוט וגאוני – גינת משטח אנכית

המשטח המוכר, זה שזרוק בפאתי מפעלים או באיזורי בניה, הוא אחד מחומרי הגלם המבוקשים של הזמן האחרון. אנשים בעלי תושיה ודמיון הוכיחו פעמים רבות כמה פרקטי ויעיל משטח העץ וששימושיו עולים בהרבה על הצורך החד גוני שלשמו הוא יוצר – העמסת סחורה.

רעיון גינת המשטח באמת פשוט וישנן שתי גישות אפשריות ליישום הגינה. בגישה הראשונה כל שצריך לעשות הוא לחבר כיסי בד בכל אחד מהפתחים, כך שהאדמה שתכניסו פנימה תשב כמו שצריך ולא תשקע ותיפול מחוצה לו. בגישה השניה בד גדול מכסה את כל חלקו האחורי והתחתון של המשטח ומהווה את התמיכה האחרונה והתחתונה למשקל האדמה, שמנו כאן שני סרטונים שונים שמדגימים את כל אחת מהגישות.

 

גם במשטחים אתם יכולים לשתול מגוון רחב של תבלינים, ירוקים, ירקות ופרחים. אספנו בשבילכם מספר תמונות ליישומים מקסימים של גינת המשטח לשם השראה.

גינת משטח לגידול אנכי של פרחים, ירקות, תבלינים וירוקים

חוות חלון הידרופונית

גם את קסמן של חוות החלון ההידרופוניות גילו לא מזמן חובבי הגינון האורבני והם הגדילו לעשות ולחלוק את הידע שלהם באתר קוד פתוח שמאפשר לכל החפץ לבנות חוות חלון בעצמו.
היתרונות שמספקת חוות חלון הם רבים ומורגשים בעיקר לאלה מאיתנו שגרים בבניינים וזקוקים לפתרון קל ונוח לגידול.

תגובה 1

השאר תגובה