ירוק בעיר – מרכז הדרכה הידרופוני חדשני נפתח על גג הדיזינגוף סנטר.

2119
גג הידרופוני בדיזינגוף סנטר - ירוק בעיר

אחרי שיקאגו, ניו יורק, קהיר ואפילו עזה הגיע הגידול ההידרופוני בשעה טובה גם לגגות ישראל. בינואר 2015 נחנך פרוייקט 'ירוק בעיר' אשר הוקם על גג מרכז דיזינגוף סנטר ונפתח למבקרים. במרכז יועברו סדנאות גידול הידרופוני ואקוואפוני אורבני וימכרו ערכות וציוד גידול לחקלאי העירוני.

 

שיטת הגידול ההידרופונית (ובכלל זה גם האירופונית והאקוואפונית) מביאה עימה סיכוי למהפך של ממש בחיינו האישיים ובדרכה של האנושות ככלל. יתרונותיה הרבים שכוללים בין היתר חסכון עצום במים, אי תלות באדמה, גידול יותר תוצרת בפחות מקום ועוד, הופכים את התחזית ששיטת גידול זו תחליף בעתיד את שיטת החקלאות המסורתית לריאלית ואף מתבקשת.

הידרופוניקה – ברוכה הבאה לתל אביב!

מערכות גידול הידרופוניות על גג הדיזינגוף סנטרלא קשה לדמיין את גגות תל אביב מתמלאים מערכות גידול טכנולוגיות שיספקו לתושבי הבניינים עצמם תוצרת יומיומית, טרייה ובריאה הרבה יותר מהתוצרת היקרה שנמכרת בסופר, ובינואר 2015 נעשה הצעד הראשון בדרך אל הגשמת החזון הירוק הזה. פרוייקט 'ירוק בעיר' שנפתח ממש לאחרונה כתוצאה משיתוף פעולה של חברת 'ליבינג גרין' והדיזינגוף סנטר, יספק למתעניינים את ההכשרה הנחוצה ומערכות הגידול המתאימות על מנת לסייע להם להפוך לחקלאים אורבנים מקצועיים ובנוסף לכך גם ימכור את תוצרת הגג למסעדות ובשוק בתוך הדיזינגוף סנטר. עכשיו תאמרו לנו אתם – יש קונספט יותר מקסים מזה?

בתור חסידי הידרופוניקה חשנו צורך עז לבקר במרכז. בהגיענו לסנטר ביקשנו מהשומר בכניסה הכוונה אל הגג ההיסטורי אבל על אף החיוך האדיב הבחור הסתכל עלינו בעיניים מתנצלות שפשוט אינן יודעות על מה אנו מדברים. המשכנו בדרכנו נחושים ונרגשים להגיע ולאחר התברברות קלה מצאנו את המטמון – והוא היה כה יפה ומעורר השראה.

גג הידרופוני בדיזינגוף סנטר - ירוק בעיר

ליד הכניסה לחדר הכושר והבריכה של הבניין שמעל לסנטר עמדו להן רשתות צל, חממה, מערכות הידרופוניות, אקוואפוניות ואירופוניות מלאות בחסות בשלל צבעים ותבלינים. ניכר שהעבודה על הגג הזה נעשתה ע"י מקצוענים מתוך אהבה וכבוד לבני אדם ולצומח ובולטות במיוחד מגוון שיטות הגידול שהוצגו בו. מיטות צפות, ערכות NFT – Nutrient Film Techniqe, גינות מגדל ובריכת דגים הם רק חלק ממה שתמצאו שם.

להרשמה לסדנת הידרופוניקה למתחילים בירוק בעיר לחצו כאן

גם אתם יכולים

גידול הידרופוני אולי נשמע כמו שיטת גידול טכנולוגית שמצריכה דוקטורט בביולוגיה ימית וחקלאות מתקדמת – אבל האמת רחוקה מכך. עקרונות ההידרופוניקה כ"כ פשוטים להבנה עד כי כל מי שירצה להתחיל לגדל במרפסת, בגינה או בגג שלו יוכל לעשות זאת בעזרת הדרכה קצרה יחסית כמו זו בדיזינגוף סנטר או אפילו בעזרת מדריכים אינטרנטים וסרטוני יו טיוב. התועלת המרכזית של האינטרנט הוא המידע יקר הערך שהופך זמין יותר ויותר ואתם חקלאים אורבנים יקרים שלנו – בהחלט יכולים להשתמש בו לטובתכם.

עשו זאת בעצמכם:

מדריך בניית מערכת NFT ביתית

מדריך ליצירת חוות חלון הידרופונית

חמישה מדריכים לבניית גינת מגדל

 

תגובה 1

השאר תגובה